top of page

Piedalīes

Cosplay konkurss

Vispārīga informācija

Vispārīga informācija

Sveiki, dārgie cosplayeri!

Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir svētdiena 17.12.2023 23:59

Lai pieteiktos WinterCon VII Cosplay konkursam, lūdzu, aizpildiet šo tiešsaistes pieteikuma veidlapu. Iesniedzot pieteikumu, jūs piekrītat WinterCon VII Cosplay konkursa noteikumiem un pasākuma vispārīgajiem noteikumiem.

Jūs saņemsiet apstiprinājuma vēstuli, kad mūsu koordinatori būs pārbaudījuši jūsu pieteikumu. Ja neesat to saņēmis divu nedeļu likā, lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu cosplay@unicon.lv.

Mēs pieņemam filmu, TV šovu, spēļu, anime, multfilmu, vizuālo romānu, vēsturisku personību un slavenību u.c. varoņu tērpus – no jebkura oficiāli publicēta vai pārraidīta avota. Mēs pieņemam arī oriģinālās rakstzīmes un jūsu jau esošo varoņu oriģinālos dizainus.

Tiks izvēlēti vairāki starptautiski cosplay konkursa priekšsacīkstes:
- World Cosplay Summit (WCS) - Latvijas pārstāvji World Cosplay Summit Championship, Nagoja (Japāna).

- Gyeonggi International Cosplay Festival (GICOF) - Baltijas reģiona atlase priekš Bucheon International Comics Festival (BICOF), Bucheon (Koreja).

- Nordic Cosplay Championship (NCC) - Latvijas pārstāvju NärCon, Linköping (Zviedrija).

- International Cosplay League (ICL) - Baltijas reģiona atlase Japan Weekend Madrid (Spānija).

VIENS KOSTĪMS nevar pretendēt uz vairāk kā 1 balvu. Piedaloties Solo un Grupas kategorijā ar vienu un to pašu kostīmu - balvu var saņemt tikai viens priekšnesums, vai arī tā vietā tiks izvēlēts nākamais labākais dalībnieks vai kopgrupa.

 

Uzstāšanās limits ar vienu un to pašu kostīmu - ne vairāk kā 2 reizes.

Konkursa dalībnieki nevar piedalīties ar vienādu priekšnesumu K-pop un kopspēlē.

Ārpus konkursa pieteikumus izskatīsim individuāli, ar idejām lūgums sazināties pa e-pastu cosplay@unicon.lv.

Tērpu iepriekšēja vērtēšana ir paredzēta tikai pašu izgatavotiem vai stipri pārveidotiem tērpiem un starptautiskajiem kvalifikācijas turnīriem. Iegādātie tērpi ir atļauti vispārējā konkursā.

Kostīms tiek uzskatīts par pašdarinātu, ja vismaz 80% no tā ir paša darināts.

Konkursa dalībniekiem ir pieejama biļete ar atlaidi - 15 EUR (iegādājama tikai pie pasākuma ieejas).

Biļete nav jāpērk tiešsaistē, visiem reģistrētajiem cosplayer spēlētājiem tiek piemērota biļete ar atlaidi, kas ir pieejama tikai pie pasākuma ieejas. Parastās biļetes uz skatuves uzvedumu nav piemērojamas.

Ja jūsu pieteikums netiek pieņemts konkursam, jūs joprojām varat pieteikties Cosplay Masquerade pasākuma laikā. Cosplay Masquerade dalībniekiem biļetes ar atlaidi neattiecas.

Skatuves izmērs 14 x 6 m.

Neaizmirstiet izklaidēties!

Cos-Application FB.png
Pieteikšanās procedūra

Pieteikšanās procedūra

Lai sekmīgi pieteiktos cosplay konkursam, ir jārīkojas šādi:

- Aizpildiet tiešsaistes veidlapu.

Lūdzu, pieteikuma veidlapā norādiet mums savu AKTĪVO e-pasta adresi un pārliecinieties, ka tajā nav drukas kļūdu. Iespējams, mums vajadzēs jums uzdot dažus jautājumus vai pieprasīt failu maiņu, tāpēc jums regulāri jāpārbauda savs e-pasts, lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā! Atcerieties, ka komunikācija ir panākumu atslēga :)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka, iesniedzot saites, izmantojot Google disku, pielāgojiet kopīgošanas iestatījumus uz “var skatīt ikviens, kam ir saite”, lai mēs varētu piekļūt jūsu failiem. Mēs arī iesakām iesniegt saiti uz mapi, kurā varat apvienot visus failus.

​- ​Konkursa kategorijas::

  • Solo – Maksimālais uzstāšanās ilgums – 1 minūte.

  • Duets (2 cilvēki) - Maksimālais uzstāšanās ilgums – 1 minūte 30 sekundes. Jebkurš duets, kura dalībnieki nāk no divām dažādām valstīm, automātiski kvalificējas Apvienotās starptautiskās izrādes nominācijai!

  • Grupa (3-8 cilvēki) - Maksimālais uzstāšanās ilgums – 2 minūtes 30 sekundes.

  • Cosplay Deja (1-8 cilvēki) – Maksimālais priekšnesuma garums – 1 minūte 15 sekundes.

Ja priekšnesums sastāv galvenokārt no dejām, tas tiks mainīts uz cosplay deju un tiks ievērots šo kategoriju laika limits. Vienīgais izņēmums – performatīvā deja.

Dalībnieks savā priekšnesumā var izmantot palīgus vai skatuves komandu, taču palīgu loma priekšnesumā ir minimāla.

Ja jums ir milzīgs rekvizīts, kam jābūt uz skatuves. Lūdzam par tiem paziņot mums pa e-pastu cosplay@unicon.lv

Uzstāšanās limits ar vienu un to pašu kostīmu - ne vairāk kā 2 reizes.

- Pievienojiet saiti savam mūzikas failam — TIKAI .mp3 formātā. (Nav wav, m4a, wma, ogg vai cita formāta!). Varat izmantot šo (vai jebkuru citu līdzīgu programmatūru) vienkāršo tiešsaistes .mp3 pārveidotāju, ja nezināt, kā pārvērst savu mūziku: http://audio.online-convert.com/convert-to-mp3

 

- Jūsu atsauces attēli. Šie attēli atspoguļos jūs un jūsu sniegumu skatītājiem un tiesnešiem, iedomājieties, kā tie izskatīsies uz lielā ekrāna, lielas auditorijas priekšā. Lieliska ideja ir izvēlēties atsevišķus attēlus tiesnešiem un ekrānam - piemēram, visa ķermeņa kadrs ar skaidrām detaļām ir labs attēls, ko izvēlēties tiesnešu atsaucei (piemērs), kā arī darbības poza / uzreiz atpazīstama preču zīme. varonis, attēls, kas stāsta stāstu - ir brīnišķīga izvēle ekrānam (piemērs). Varat paņemt līdzi savu mapi ar attēlu, ko parādīt tiesnešiem. Attēlam ir jābūt labas kvalitātes un izmēram, kas nav mazāks par Full HD 1920x1080 ekrānam. Ja attēli neatbilst mūsu noteikumiem un cerībām, mēs tos nomainīsim ar citiem. Ja jūsu nosūtītajam attēlam nav pietiekamas izšķirtspējas, mēs paturam tiesības to aizstāt.

 

- Jūsu priekšnesuma video. Lūdzu, ņemiet vērā, ka tas ir ļoti svarīgs solis, jo tam ir liela nozīme, palīdzot mums izlemt, kurš kāps uz skatuves. Lai redzētu šo videoklipu, jums nav jābūt cosplay. Ja jums ir kādi īpaši rekvizīti, lūdzu, iekļaujiet tos arī videoklipā. Video kvalitātei nav nozīmes (ir labi to filmēt tālrunī), bet saturam ir nozīme..

- Cosplay progresijas bildes. Tie ir nepieciešami starptautisku kospleja konkursu kvalifikācijai, ja to prasa ievērotie noteikumi, un pašu darinātiem tērpiem. Pretējā gadījumā tie nav obligāti. To mērķis ir redzēt, kā ir izveidojies jūsu kosplejs.

 

Lūdzu, ņemiet vērā, ka, iesniedzot saites, izmantojot Google disku, pielāgojiet kopīgošanas iestatījumus uz “var skatīt ikviens, kam ir saite”, lai mēs varētu piekļūt jūsu failiem.)

NEPILNĪGI PIETEIKUMI NETIKS PIEŅEMTI! Mūsu e-pasta adrese cosplay@unicon.lv un laipni aicināti to izmantot jebkādiem precizējumiem vai faila izmaiņām. Ja nesaņemsim visu līdz svētdienas 17.12.2023 23:59, Jūsu pieteikums tiks noraidīts.

Mēs pieņemam arī oriģinālās rakstzīmes un jūsu jau esošo varoņu oriģinālos dizainus (t.i., jūsu fanu mākslu), BET: ir nepieciešams labs apraksts un atbilstošs ekrāna attēls. Atcerieties - šis attēls reprezentēs jūsu raksturu visai auditorijai, tāpēc tas nevar būt tikai īss zīmuļa zīmējums vai jūsu tērpa fotogrāfija! Jo labāk aprakstīsit un prezentēsiet savu raksturu, jo vieglāk tiesnešiem būs novērtēt jūsu smago darbu.

 

Atcerieties, ka lielā pretendentu skaita dēļ laika nišas tiks piešķirtas rindas kārtībā! Ja jums steidzami nepieciešama konkrēta vieta programmā kostīmu maiņas/specefektu/veselības/ceļošanas iemeslu dēļ, lūdzu, pastāstiet mums pēc iespējas ātrāk, lai varam nodrošināt jums vietu.

Koordinatori neļaus dalībniekam piedalīties konkursā, ja:
- Viņi pārkāpj pasākuma noteikumus;
- Viņi pārkāpj Latvijas Republikas likumus;
- viņi ir alkohola vai narkotiku reibumā;
- pie viņiem atrasts alkohols vai narkotiskās vielas;
- Viņi izturas necieņā un/vai provokatīvi pret citiem dalībniekiem vai administrāciju;
- tie apzināti bojā citu dalībnieku tērpus vai rekvizītus;
- Tie sabojā telpas mēbeles, aprīkojumu vai dekorācijas;
- Viņu uzstāšanās ir nepabeigta;
- Viņu uzstāšanās satur pārmērīgu agresiju, aicinājumus uz vardarbību, pornogrāfiju vai rupjību.

WCS

Dalībniekiem ar Latvijas rezidenci būs iespēja izmēģināt World Cosplay Summit finālu un laimēt pilnībā apmaksātu braucienu, lai pārstāvētu Latviju finālā Pasaules Cosplay čempionāta (WCS) laikā no 2024. gada 30. jūlija līdz 6. augustam, Nagojā, Japānā. 

Pretendentiem ir jābūt Latvijas pastāvīgajai dzīvesvietai, jābūt 18+ un jābūt iesaistītiem UniCon organizēšanā vismaz 12 mēnešus pirms atlases.

Pilnas prasības un informācija par vērtēšanu ir pieejama šeit

Lai pieteiktos World Cosplay Summit, uzstāšanās pieteikumā ir jāieliek atzīme. Var pieteikties tikai dueta priekšnesumi.

1lg.webp
WCS
GICOF

GICOF

​Dalībniekiem būs iespēja izmēģināt Gyeonggi International Cosplay Festival (GICOF) Fināls - un laimē pilnībā apmaksātu ceļojumu, lai pārstāvētu Baltijas reģionu finālā Bucheon International Comics Festival (BICOF) 2024. gada septembrī–oktobrī Bučonā, Korejā. Tiks izvēlēts pārstāvis visam Baltijas reģionam (Igaunija, Latvija, Lietuva).

Pretendentiem ir jābūt Latvijas/Lietuvas/Igaunijas pastāvīgajai dzīvesvietai, jābūt vismaz 18 gadus veciem un jābūt iesaistītiem UniCon organizēšanā vismaz 12 mēnešus pirms atlases.

Pilnas prasības un informācija par vērtēšanu ir pieejama šeit.

Lai pieteiktos GICOF, izpildes pieteikumā jāieliek atzīme. Var pieteikties tikai duetu priekšnesumi

4lg.webp

NCC

Dalībniekiem ar Latvijas rezidenci būs iespēja izmēģināt Nordic Cosplay Championship (NCC) Fināls - un laimē pilnībā apmaksātu braucienu, lai pārstāvētu Latviju finālā laikā NärCon  25. - 28. jūlijā 2024., Linkēpinga, Zviedrija.

Pretendentiem ir jābūt Latvijas pastāvīgajai dzīvesvietai, jābūt 18+ un jābūt iesaistītiem UniCon organizēšanā vismaz 12 mēnešus pirms atlases.

Pilnas prasības un informācija par vērtēšanu ir pieejama šeit

Lai pieteiktos NCC, izpildes pieteikumā jāieliek atzīme. Var pieteikties tikai monoizrādes.

Asset 51_4x.png

ICL

Dalībniekiem būs iespēja izmēģināt International Cosplay League (ICL) Fināls - un laimē pilnībā apmaksātu ceļojumu, lai pārstāvētu Baltijas reģionu finālā Japan Weekend 2024. gada septembrī Madridē, Spānijā. Tiks izvēlēts pārstāvis visam Baltijas reģionam (Igaunija, Latvija, Lietuva).

​Pretendentiem ir jābūt Latvijas/Lietuvas/Igaunijas pastāvīgajai dzīvesvietai, jābūt vismaz 18 gadus veciem un jābūt iesaistītiem UniCon organizēšanā vismaz 12 mēnešus pirms atlases.

Pilnas prasības un informācija par tiesašanu pieteikumiem

Lai pieteiktos ICL, izpildes pieteikumā jāieliek atzīme. Var pieteikties tikai solo un duetu priekšnesumi

icl.webp

Noteikumi un nosacījumi

Atcerieties, ka visiem rekvizītiem jābūt drošiem. Visiem rekvizītu ieročiem ir jābūt izgatavotiem no drošiem materiāliem (plastmasas, viegla koka, putuplasta utt.). Ja jums ir metāla asmens, pārliecinieties, ka tas ir neass. Visus jūsu ieročus pārbaudīs apsardze pie pasākuma ieejas, un visi asi asmeņi, zobeni, pistoles, ieroči, naži, cirvji un citi duroši un griežami priekšmeti tiks konfiscēti līdz pasākuma beigām. Pistolēm un ieročiem jābūt izlādētiem un pilnīgi drošiem skatītājiem, pretējā gadījumā tie tiks konfiscēti un sliktākajā gadījumā tiks iesaistītas varas iestādes.

Mēs neatļaujam uz skatuves izmantot nekāda veida pirotehniku. Šī noteikuma neievērošana izraisīs tūlītēju sacensību aizliegumu.

Noteikumi un nosacījumi

Rekvizīti un palīgi

Uz skatuves ir laipni gaidīti konfeti, ballīšu popperi un mirdzoši lielgabali. Šķidrumu lietošana uz skatuves tiks apspriesta individuāli. Ja plānojat publikā mest konfektes vai rotaļlietas, lūdzu, iepriekš informējiet mūs.

Ja nepieciešams līdzi ņemt palīgu, uz vienu priekšnesumu drīkst ņemt 1 cilvēku.Lūdzu, norādiet palīga vārdu un uzvārdu, lai pārliecinātos, ka viņš var pievienoties jums ģērbtuvē/aizkulisēs (pirms pasākuma). Visi palīgi tiks reģistrēti, un nekādos apstākļos nepiederošas personas netiks ielaistas cosplayer ģērbtuvēs, ja vien personāla loceklis to īpaši nenorādīs. Ja tiks konstatēts, ka palīgs traucē mēģinājumu procesu vai radīs neērtības ģērbtuvē, viņš tiks lūgts atstāt aizkulišu zonu. Talciniekiem biļete ar atlaidi neattiecas.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka mikrofoni NEBŪS PIEEJAMI lietošanai jūsu priekšnesumu laikā.

Rekvizīti un palīgi
Apbalvošana

Apbalvošana

World Cosplay Summit Kvalifikācija - 1 vieta.

Gyeonggi International Cosplay Festival Kvalifikācija - 1 vieta.

Nordic Cosplay Championship - 1 vieta.

International Cosplay League - 1 vieta.

Labākais solo – 3 vietas.
Kostīmi 50% Izpildījums 50%
Labākais duets – 3 vietas.
Kostīmi 50% Izpildījums 50%
Labākais grupas priekšnesums – 3 vietas.
Kostīmi 50% Izpildījums 50%
Labākā cosplay deja – 3 vietas.
Kostīmi 50% Izpildījums 50%

Papildus balvas
Labākā kopīgā starptautiskā izrāde - 1 vieta.
Jebkurš duets, kura dalībnieki nāk no divām dažādām valstīm, automātiski kvalificējas Apvienotās starptautiskās izrādes nominācijai!
Labākais anime/manga varonis - 1 vieta.
Labākais filmas/sērijas varonis - 1 vieta.
Labākais videospēļu varonis - 1 vieta.
Labākais oriģinālais varonis - 1 vieta (ja vēlaties piedalīties šajā kategorijā, lūdzu ierakstiet "Sākotnējais varonis" sadaļā "Fandom"
).

Uzstāšanās limits ar vienu un to pašu kostīmu - ne vairāk kā 2 reizes.

 

SVARĪGS! Viens tērps nevar pretendēt uz vairāk kā 1 balvu. Piedaloties Solo un Grupas kategorijā ar vienu un to pašu kostīmu - balvu var saņemt tikai viens priekšnesums, vai arī tā vietā tiks izvēlēts nākamais labākais dalībnieks vai kopgrupa.

Pēdējais, bet ne mazāk svarīgais

Pēdējais, bet ne mazāk svarīgais

Lūdzu, pieteikuma veidlapā norādiet mums savu AKTĪVO e-pasta adresi un pārliecinieties, ka tajā nav drukas kļūdu. Iespējams, mums vajadzēs jums uzdot dažus jautājumus vai pieprasīt failu maiņu, tāpēc jums regulāri jāpārbauda savs e-pasts, lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā! Atcerieties, ka komunikācija ir panākumu atslēga :)

Ja esat jauns cosplayer vai jums ir problēmas ar pieteikšanās procesu, lūdzu, nekautrējieties uzdot jautājumus! Vai arī koordinatori ar prieku jums palīdzēs cosplay@unicon.lv

 

Mēs nevaram vien sagaidīt, kad redzēsim, kādus brīnišķīgus tērpus jūs, puiši, izdomājat šoreiz! Veiksmi!

 

Pēc administrācijas ieskatiem dalībniekam var uz noteiktu laiku aizliegt piedalīties arī turpmākajos cosplay konkursos UniCon un WinterCon pasākumos.
Administrācija patur tiesības izslēgt dalībnieku no cosplay konkursa bez iepriekšēja brīdinājuma vai paskaidrojuma.

bottom of page