top of page

Optibet CS:GO Latvijas Līga

HEADER2.png

32 Komandas - 3000 € Balva
TIKAI VIENS UZVARĒTĀJS

“Optibet” un “UniCon” organizē “Optibet Counter-Strike: Global Offensive Latvijas Līga”. Turnīrs norisināsies pēc Šveices sistēmas (Bo1) – spēles norisināsies 7., 8., 14. un 15. augustā, kā arī LAN pusfināls un fināls (Bo3) notiks Unicon 2021 laikā no 21. līdz 22. augustam.

Reģistrācija notiek līdz 2. augustam.

Nav reģistrēšanas maksa.

Balvā – 3000 EUR 1.vietas ieguvējam.

Sīkāka informācija par turnīru atrodama www.sportazinas.com un www.unicon.lv

Reģistrācija FACEIT.

FEATURED.png

Vispārējie noteikumi 

1.1. Turnīra organizēšana Organizatori izvēlas administratorus (turpmāk – admini) “Optibet CS:GO Latvijas Līga” turnīram (turpmāk – Turnīrs), kuri pārrauga un seko līdzi tā gaitai. Ar adminiem var sazināties caur Discord serveri. Galvenais admins var pievienoties spēļu serveriem jebkurā brīdī bez iepriekšēja brīdinājuma vai iemesla.

Galvenais admins: Andris Krūmiņš, “dantey”. Discord: danteyLV#4271 
Admins: 

1.2. Piekrišana

Piesakoties Turnīram, visi spēlētāji un komandas piekrīt šiem noteikumiem un apsolās tiem sekot.

1.3. Laiks 

Dalībnieki ir atbildīgi par laicīgu ierašanos uz turnīru pirms savas spēles laika. Aizkavēšanās var tikt sodīta ar brīdinājumu un sodiem, kā arī iespējamu diskvalifikāciju.

1.4. Uzvedība

Visiem dalībniekiem ir jāizturas ar cieņu pret adminiem, citiem dalībniekiem, turnīra partneriem, presi, un klātesošajiem vērotājiem. Jebkāda veida negatīva nevēlama uzvedība tiks sodīta ar brīdinājumiem un sankcijām.

1.5. Saziņa

Oficiālā saziņa starp turnīra administrāciju un komandām notika oficiālajā UniCon Latvia Discord serverī, kategorijā “Optibet CS:GO Latvian league”. Turnīra administrācija primāri izmantos Discord aplikāciju, lai sazinātos ar komandām un to kapteiņiem.

Turnīra specifikācija

2.1. Komandu pienākumi 

Komanda sastāv no pieciem (5) spēlētājiem un tai var būt līdz pat diviem (2) aizvietotājiem, nepārsniedzot komandas atļauto septiņu (7) spēlētāju skaitu. Komanda jāsastāv no Latvijas rezidentiem un iedzīvotājiem, tikai divi (2) spēlētāji var būt ārvalstu iedzīvotāji/rezidenti. Visiem spēlētājiem ir jāspēj pašiem nokļūt līdz Internacionālajam izstāžu centram “Ķīpasala” (Ķipsalas iela 8, Rīga) 21.-22.augustā, lai piedalītos LAN tipa pusfinālā un finālā. Neierašanās gadījumā, komanda tiks diskvalificēta un aizstāta ar nākamo komandu pēc ranga. Atbilstoši Latvijas Ministru Kabineta Noteikumiem Nr. 360 LAN fināla spēles var piedalīties tikai tie spēlētāji kam uz 21.08.2021. būs derīgs "pilnas vakcinēšanas" sertifikāts vai sertifikāts kas apstiprina ka persona ir pārslimojuši COVID-19 pēdējo 180 dienu laikā (šī prasība varētu būt atcelta uzlaboties epidemioloģiskai situācijai).  

2.2. Komandas sastāva izmaiņas
Tikai komandas kapteinis drīkst iesūtīt un akceptēt izmaiņas komandas profilā, bez izņēmumiem. Komandas sastāva izmaiņas var iesūtīt rakstiskā formātā turnīra galvenajam adminam tikai un vienīgi caur Discord.
Pievienot spēlētāju, samainot aktīvu spēlētāju ar citu, jauna trenera vai aizvietotāja pievienošana skaitīsies kā viena (1) sastāva izmaiņa.

Katrai komandai ir divas (2) iespējas izmainīt savu sastāvu Šveices fāzes laikā.

2.3. Spēles konti & klienti

Spēlētājs var piedalīties turnīrā tikai ar reģistrētu kontu (Steam account). Nereģistrēts spēlētājs nespēs pievienoties spēles serverim.

Visiem spēlētājiem ir nepieciešams FACEIT.COM konts.

Visiem spēlētājiem ir nepieciešams instalēt FACEIT Anti-Cheat Client, par cik visiem mačiem būs iespējota FACEIT Anti-Cheat opcija.

2.4. Reģistrācija
Komandai pašai sevi ir jāpiereģistrē turnīra mājaslapā. 

2.5. Komandas Profils, Komandas Nosaukumi un spēlētāju iesaukas

Spēlētāji drīkst sevi piereģistrēt tikai ar savu oficiālo iesauku bez jebkādiem papildinājumiem. Sponsoru/klanu nosaukumi/birkas ir atļauti spēlēs līdz pusfinālam un finālam. Turnīra administrācija var lūgt dalībniekiem noņemt savus klana birku no spēles konta vārda bez iepriekšēja iemesla. FACEIT kontos katram dalībniekam ir jānomaina savs nosaukums, lai atspoguļotu savu vārdu un komandas nosaukumu.

2.6. GDPR 
Piesakoties turnīram, komandas pārstāvji un visi spēlētāji piekrīt sniegt iesnieguma formā pieprasīto informāciju un piekrīt sekojošo datu apstrādei: komandas logo, spēlētāju profila attēlu, spēlētāja pilno vārdu, iesauku, sociālie tīkli, valsts dati.

Spēlētāja pilnais vārds, FACEIT, Steam, Discord informācija tiks apstrādāta, lai apstiprinātu komandu un spēlētāju dalību turnīrā. Visi pārējie iegūtie dati tiks pilnībā terminēti 30 dienas pēc turnīra beigām. Dalībniekam ir tiesības nepiešķirt savus datus iesniedzot pieprasījumu caur UniCon e-pastu vai kontaktējoties ar galveno organizatoru un/vai galveno adminu. Jebkāda veida lūgums terminēt turnīra filmēšanu/ierakstīšanu tiks automātiski noraidīts. Ierakstītās TeamSpeak sarunas apstrādās tikai galvenais admins sūdzību izskatīšanai vai mārketinga iemeslu dēļ.

2.7. Intervijas

Šveices fāzes laikā, pusfināla komandām ir jāizvēlas un jādeleģē viens spēlētājs, kurš pārstāvēs komandu piedaloties turnīra tiešraides intervijā. Komandai jāinformē galvenais admins par to, kurš spēlētājs pārstāvēs komandu ne vēlāk kā trīsdesmit (30) minūtes pirms sava mača sākuma. Intervējamajam ir nepieciešama kamera un mikrofons intervijas laikā. Pēc iepriekšējas vienošanās iespējams notiks intervija studijā.

2.8. Dalības liegumi
Turnīra administrācijai ir tiesības aizliegt jebkuram spēlētājam piedalīties turnīrā sekojošo iemeslu dēļ (nav uzskaitīti visi):
- Spēlētājam ir iepriekš bloķēti konti;

 - Aizdomas par iespējamu krāpšanos;

 - Turnīra imidž ciestu no spēlētāja reputācijas.

 

Maču specifikācija

3.1. Turnīra struktūra

32 spēlētāji

Šveices sistēmas spēles:

  • Komandas tiks sadalīts četrās (4) Šveices sistēmas stadijas grupās (astoņas (8) komandas katrā grupā), kur katra komanda spēlēs Bo1 maču pret pārējām septiņām (7) komandām. Sistēmā var tikt veiktas izmaiņas atkarībā no komandu skaita, kuras pieteiksies turnīram.

  • Uzvara – 2 punkti; Zaudējums – 1 punkts; Padošanās – 0 punkti.

  • Komanda ar augstāko punktu skaitu no katras grupas automātiski kvalificējas pusfinālam.

  • Gadījumā, ja divām komandām ir vienāds punktu skaits, tad komanda, kura uzvarēja maču starp šīm divām komandām, automātiski kvalificējas pusfinālam.

  • Spēles norisināsies 7., 8., 14.un 15. augustā, 2021.gadā.

Pusfināla un fināla spēles:

  • Notiks LAN formātā Internacionālajā izstāžu centrā Ķīpsala.

  • Spēles norisināsies 21. un 22. augustā, 2021.gadā, UniCon 2021 laikā.

  • Bo3 (Best-of-three) formāts. 

3.2. Maču sākums un laiks

Mači tiks izlozēti. Katra komanda saņems savu laiku no turnīra administrācijas, kuru arī varēs apskatīt publicētajā grafikā. Visa publicētā informācija būs pieejama UniCon Discord serverī pie “Optibet CS:GO Latvian league” kategorijas.

Visiem pieciem (5) spēlētāji kā arī trenerim/treneriem un aizvietotājam/aizvietotājiem jāpievienojas savas komandas FACEIT, lai varētu pievienoties un spēlēt maču. Pēc turnīra reģistrācijas slēgšanas, galvenais admins izsūtīs komandas kapteiņiem ielūgumu būt draugiem FACEIT mājaslapā, pēc kā viņš spēs nosūtīts speciālu ielūgumu piedalīties turnīrā.

Ja kāda no komandām neierodas uz maču laicīgi, komandai ir precīzi piecpadsmit (15) minūtes, lai sāktu maču, citādāk oponējošā komanda ir tiesīga lūgt automātisku uzvaru (16-0). Jebkāda veida pieprasījums vai lūgums tiek izskatīts galvenā admina pārraudzībā.

3.3. Spēļu laika un komandu sastāva izmaiņas

Komandām vairs nav ļauts pārplānot citu laiku saviem mačiem, par cik mačus izspēlē vienas (1) vai divu (2) dienu laikā. Ja komandai turnīr laikā ir nepieciešams mainīt komandas sastāvu, ir jāinformē galvenais admins ne vēlāk kā vienu (1) stundu pirms plānotā mača. Ja komanda vēlas mainīt savu sastāvu (t.sk. samainīt pašreizējo spēlētāju ar jaunu spēlētāju, vai pievienot jaunu komandas biedru) mazāk kā vienu (1) stundu pirms spēles sākuma, tā saņemt vienu (1) soda punktu. Par atkārtotu pārkāpumu, sods var tapt skarbāks.

3.4. Maču tiešraide

Spēlētājiem, komentētājiem un vērotājiem ir atļauts rādīt mačus tiešraidē ar savu Point-of-View vai GOTV jebkurā sev vēlamā platformā, ja šīs spēles netiks rādītas tiešraidē Optibet/UniCon kanālos. Galvenais admins ir jāinformēm, ja kāda spēle tiek rādīta tiešraidē. Pārraidei ir jābūt deviņdesmit (90) sekunžu aizturei, lai oponējošā komanda nespētu iegūt negodīgu priekšrocību caur “stream-sniping”. Spēlētājiem ir kategoriski aizliegts dalīties ar savu spēļu serveru IP adresi ar cilvēkiem, kuri nav daļa no sekojošās spēles. Komandas vērotājiem/komentētājiem ir jāinformē galvenais admins par tiešraidi, un jāsniedz GOTV IP adrese. Ja spēles servera IP adresi var redzēt kādā no spēles tiešraidēm, attiecīgā komanda saņemts sodu. Turnīra organizatori neatbild par spēlētāja/streamer izvēli ignorēt ieteikto aiztures laiku.

 

Specifiskie spēļu noteikumi

4.1 Spēles serveris un tā uzstādījumi
Visi mači norisināsies FACEIT serveros.

Spēlētāji var pievienoties spēles serverim ieejot FACEIT matchroom un izvēloties “GO TO SERVER” opciju, kas automātiski startēs spēli un pievienosies serverim.

Turnīra organizatoriem ir tiesības veikt izmaiņas servera uzstādījumos

  • Sākuma nauda - $800

  • Raunda laiks – 1 minūte 55 sekundes

  • Freeze laiks - 20 sekundes

  • Bumbas taimeris – 40 sekundes

  • Taimauts – 4 taimauti vienai kartei, 30 sekundes katrs

  • Overtime – Iespējots, maksimums 6 raundi, $10’000 sākuma nauda.

4.2. Spēlētāji

Visi mači bez izņēmuma ir 5 pret 5 spēlētāji. Ja spēlētājam tehnisku iemeslu dēļ nav iespēja spēlēt maču, ir nepieciešams informēt galveno adminu ne vēlāk kā trīsdesmit (30) minūtes pirms spēles sākuma.

4.3. POV Demo

Visiem spēlētājiem ir nepieciešams ierakstīt savus Point-of-Views demos katrai spēlei un tie jāuzglabā mēnesi pēc spēles. Spēles Protesta gadījumā attiecīgais POV demo ir jāiesniedz pēc pieprasījuma. Lai ierakstītu POV demo, visiem spēlētājiem ir jāieraksta ‘record <optibetcsgo_stageRoundNumber_username>’ CS:GO izstrādātāja konsolē, piemēram, Šveices Stadijas 5.raunds – record optibetcsgo_swiss5_Zen. Ja kāds no komandas locekļiem nespēs iesniegt derīgu POV demo pēc admina lūguma, komandu ir pakļauta iespējamai diskvalifikācijai vai automātiskam zaudējumam. Gala lēmumu par spēles protestu galvenais admins nosūtīs abu komandu kapteiņiem.

4.4. Taktiskie pārtraukumi un spēles pauzes

Katrai komandai ir ļauts pieprasīt taktisko pārtraukumu trīsdesmit (30) sekunžu garumā ne vairāk kā četras (4) reizes uz katras kartes izmantojot spēlē iebūvēto pārtraukum funkciju.

Ja spēlētājam ir problēma, kas liedz piedalīties spēlē, spēlētāja komandas biedri var izmantot pauzes funkciju ierakstot “pause” spēles čatā, kas apturēs spēli uz piecām (5) minūtēm vienu reizi spēles laikā. Katras pauzes laikā ir nepieciešams ierakstīt tās iemeslu spēles čatā, lai informētu adminus un oponējošo komandu.

Admina tehniskās pauzes un ‘round backups’ ir ārkārtas situāciju funkcijas FACEIT spēļu serveros, kurus jāpieprasa tikko kā ir nepieciešamība pēc tiem.

4.5. Grafiti

Spēlētājiem ir aizliegts izmantot jebkāda veida grafiti spēlē turnīra laikā. Spēlētājiem vajag pārliecināties, ka grafiti opcija nav piesaistīta taustiņam tastatūrā vai pelē, lai nebūtu nejauša izmantošana.

4.6. Serveru pamešana

Visi raundi tiks izspēlēti līdz pašām beigām. Mačs tiek uzskatīts par pabeigtu, kad viena komanda ir sasniegusi 16 uzvarētus raundus, vai arī ir uzvarējusi lielāko daļu overtime raundus. Ja šis noteikums tiks pārkāpts, var tik piespriests sods.

4.7. Spēlētāju modeļi

Visiem spēlētājiem ir ļauts izmantot tikai spēles personāžu pamata modeli maču laikā. Jaunie spēlējamo personāžu modeļi, kuri tika ieviesti spēlē nesen (“Shattered Web” un “Broken Fang”), ir aizliegts izmantot, par cik tie varētu sniegt negodīgu priekšroku vienai no komandām. Šo noteikumu var ignorēt, ja abas komandas pirms mača sākuma piekrīt, ka tos var izmantot. Visos mačos, kuri tiks straumēti, ir aizliegts izmantot modeļus.

4.8. Serveru nobrukšana un spēlētāju atvienošanās

Ja zūd kontakts ar serveri pazūd pirms 3 raundi ir pabeigti vienā puslaikā, serveri restartēs un komandas punktu skaitu atiestatīs uz 0-0.

Ja kontakts ar serveri zudīs pēc 3.raunda puslaikā, servera backup tiks augšupielādēts, un raunds sāksies no pēdējā raunda pirkšanas fāzes.

Ja spēlētājs atvienojas no servera tehnisku iemeslu dēļ pirms jebkāda veida ievainojuma no cita spēlētāja, komanda informē oponējošo komandu un pieprasa raunda restartu, ko izsniegs tikko kā admins apstiprinās situāciju, sākot admina pauzes laiku. Ja spēlētājs 5 minūšu laikā nespēs izlabot tehnisko kļūdu, spēlētājs nespēs pievienoties serverim un tā komanda saņems automātisku zaudējumu.


4.9. Spēles kartes
Spēlē tiks izmantotas sekojošas kartes:

  • Vertigo

  • Dust 2

  • Inferno

  • Mirage

  • Nuke

  • Overpass

  • Ancient

4.10. Karšu veto

Veto process norisināsies FACEIT matchroom. Sistēma, kura atrodas matchroom automātiski noteiks, kura komanda sāks veto procesu pirmā.

Bo1 sērijā abas komandas izvēlēsies 1 karti, kuru izņemt no rotācijas līdz ir palikusi viena karte. Pēdējā karte, kura paliek, ir tā, kurā norisināsies mačs. Funkcija izvēlēties starp CT vai T pusi ir noņemta.

Bo3 sērijā abas komandas izvēlēsies 1 karti, kuru izņemt no rotācijas, un izvēlas 1 karti. Lai izvēlētos pēdējo karti, abas komandas izvēlēsies 1 karti, kuru izņemt no rotācijas. Atlikusī karte būs 3. mača karte.

Visās izvēlētājās kartēs notiks ‘knife round’, kas noteiks, kura komanda uzsāks kurā pusē.

Overtime opcija ir iespējota, lai nodrošinātu, ka mačs nepaliek neizšķirts. Tas sastāv no 6 papildus raundiem.

4.11. Pirms-mača karšu veto

Ja mačs tiks straumēts, pirms-mača karšu veto process norisināsies 30 minūtes pirms pirmā raunda sākuma.

Tika izvēlētais spēlētājs vai komandas kapteinis no katras komandas var piedalīties veto procesā. Tā laikā, pirmā izvēle, kuru komandas kapteinis teiks, tiks automātiski ieskaitīta veto procesā, un to nevarēs apstrīdēt vai atsaukt.

4.12. Papildus informācija
UniCon Administration email: esports@unicon.lv
UniCon “Optibet CS:GO Latvijas Līga” page: www.unicon.lv 
FACEIT Client: https:/www.faceit.com/en/ 
FACEIT Anti-Cheat Client: httos:/www.faceit.com/en/anti-cheat 
UniCon Discord server: https://discord.gg/E9WFB8S 

 

Balvas

5.1. Balvu tipi
Galvenā turnīra balva būs naudas balva pirmajai vietai.

Citas komandas, kuras neuzvarēs, iespējams tiks apbalvotas ar turnīra promocijas dāvanām.

5.2. Maksa un balvu saņemšana

Galvenā turnīra balva būs naudas balva, kā arī papildus dāvanas no organizatoriem un turnīra partneriem. 

Pēc uzvarētāju noteikšanas, ar atbilstošajām komandām sazināsies turnīra galvenais admins vai organizatori caur Discord. Ja Discord komunikācija nebūs iespējama, komandu pārstāvjus informēs caur e-pastu, ar kuru piereģistrējās turnīram.

Naudas balvas tiks izmaksātas 30 dienu laikā pēc turnīra beigām un tiks nosūtītas katram spēlētājam uz viņu bankas kontu.

Organizācijai ir tiesības aizturēt maksājumu vai novēlot to, ja norisinās izmeklēšana par iespējamu krāpšanos.

5.3. Izdalīšana

Naudas balvu fonds ir 3000 EUR. Visa nauda tiks piešķirta turnīra uzvarētajiem.

 

Sankcijas

6.1. Vispārējās
Ir aizliegts jebkādā veidā aizkavēt turnīra sākumu.

Glitches un pixel walks nedrīkst izmantot, lai iegūtu negodīgu priekšroku.

“Match fixing” vai jebkāda veida norunas starp komandām par noteiktu mača iznākumu ir aizliegtas. Ir aizliegts padoties vai spēlēt uzkrītoši sliktā veidā, kas liecinātu par to. Tādā situācijā, pretējā komanda var saņemts automātisku uzvaru (16-0) un iespējams varētu liegt piedalīšanos turpmākās spēlēs

6.2. Mača protesti

Ja komanda vēlas iesniegt mača protestu par spēles rezultātu, tad viņiem ir 20 minūtes, lai sniegtu paskaidrojumu, kāpēc rezultāts nedrīkst tikt akceptēts. Komandai jāpiedāvā pēc iespējas vairāk pierādījumu, lai atbalstītu savu protestu, kurš jāiesniedz turnīra galvenajam adminam. Ja 20 minūšu laikā pēc spēles beigām nav iesniegts protests, rezultāts paliks nemainīts. Ja rodas sūdzība par spēlētāja neatbilstošu uzvedību, kas pārkāpj rīcības kodeksu, tā jāiesniedz jebkuram turnīra adminam.

6.3. Rīcības kodekss

Ir aizliegts jebkādā veidā pazemot vai aizvainot turnīra spēlētājus (piem. teksta formātā, balss čata veidā vai spēles čata formātā, u.tml.). Ir aizliegts aizvainot vai bojāt Organizācijas un tās darbinieku slavu. Ir aizliegta jebkādas formas necieņa.

Dalībnieki nedrīkst veikt nekāda veida mobinga vai naida runas veikšanu, tai skaitā:

- Naida runa, uzmācīga uzvedība, verbālā vardarbība saistīta ar dzimumu, dzimuma izpausmi, seksuālo orientāciju, rasi, etnisko piederību, invaliditāti, fizisko izskatu, ķermeņa izmēru, vecumu vai reliģiju.
- Izsekošana vai iespaidošana (fiziski vai online).
- Spamošana, reidošana, nolaupīšana, vai jebkāda veida uzkurināšana tiešraides vai sociālo mediju izjaukšanai.
- Citu cilvēku personīgās informācijas atklāšana vai draudēt to atklāt (doxing).
- Nevēlama un neaizcienātā seksuālā uzmanība. Tas iekļauj nelūgti seksuāli joki, komentāri un jebkāda veida uzmākšanās
- Jebkuras no augstākminēto darbību uzkurināšanas.

6.4. Diskvalifikācijas process

Turnīra administrācija kā arī organizatoriem ir tiesības diskvalificēt spēlētājus bez iepriekšēja brīdinājuma par nepakļaušanos uzvedības kodeksam vai jebkāda veida nopietniem noteikumu pārkāpumiem. Ja spēlētājs tiek diskvalificēts, spēlētāja komanda arī tiks diskvalificēta.  Komandas diskvalifikācijas gadījumā netiek atgriezta dalības maksa.

Gadījumos, kad komanda neizrāda vēlmi uzvarēt vai arī cenšas noildzināt uzvaru, komandu diskvalificēs. Ja komanda nevar savienoties ar serveri savu kontu dēļ, uzvara tiks automātiski piešķirta oponējošajai komandai. Turnīra administrācijai ir lēmējvara jebkurā strīdā un lēmumu veikšana.

6.5. Krāpšanās

Spēlētājs nevar piedalīties turnīrā, ja tas ir saņēmis Valve’s Anti-Cheat (VAC) banu pēdējos 5 gados pirms reģistrācijas turnīram. Ja spēlētājam ir globāls ‘third-party’ bans (FACEIT un/vai ESEA) vai arī ir saņēmis VAC banu mažak kā pirms 5 gadiem, spēlētājam ir liegts piedalīties turnīrā bez izņēmumiem. Tomēr, šo noteikumu var ignorēt, ja galvenais admins var apstiprināt, ka spēlētāja VAC bans nav no tā CS:GO profila un/vai ir noņemts pavisam, sniedzot pierādījumus.

Izmantot sekojošās lietas ir strikti aizliegts: Aimbo, Colored Models, Anti-Recoil, Multicheat, In-Game skaņas modifikācijas aplikācijas, kā arī jebkuru cita veida programmu, kas sniegtu negodīgu priekšroku, tiks sodītas ar aizliegumu piedalīties turnīrā.

bottom of page